Działalność klubu

Szerzenie idei służby

Rotarianie z naszego klubu nie ograniczają się do pracy w jego ramach. Bardzo często o pomocy udzielonej przez któregoś z członków klubu w jego imieniu dowiadujemy się dopiero z podziękowań przysyłanych przez obdarowanych. Szczególnie kilka osób zapisało się w ten sposób: Do pomocy w ramach klubu nie ograniczał się Stanisław Niemczewski i Witold Zatorski – przez wiele lat opiekując się ośrodkiem dziennego pobytu osób upośledzonych w Świdrze. Izabela Maciszewska przez wiele lat przekazywała w imieniu klubu szytą w swojej firmie odzież, czapki, szaliki różnym domom dziecka, domom pomocy i innym potrzebującym. Trudno zliczyć instytucje którym pomagała i pomaga Regina Oskroba. Bywało, że na jednym spotkaniu klubowym trzeba było odczytać trzy lub cztery różne podziękowania za jej działalność które wpłynęły do klubu. Marek Roszkowski przez rok fundował wkłady do pompy insulinowej dla chorego na cukrzycę dziecka. Marcin Gosiewski przekazał z własnej inicjatywy i z własnych środków dla Państwowego Szpitala Klinicznego im Prof. Grucy w Otwocku sprzęt wartości 20 tyś złotych. Takich przykładów można by wskazać znacznie więcej.

Spotkania integracyjne

Klub to nie tylko praca charytatywna. Oprócz spotkań w hotelu Rotarianie spotykają się na towarzyskich i nieformalnych spotkaniach jego członków. Bardzo sympatyczne były spotkania Zarządu klubu organizowane u Stanisława Niemczewskiego i Izy Maciszewskiej, duża impreza plenerowa z okazji 60 urodzin Wojtka Sierpińskiego i wiele innych okazji. Ostatnio klub powrócił do tej tradycji organizując szereg spotkań klubowych w domach Rotarian.
Oprócz tego już tradycyjnie w lato spotykamy się w gościnnych progach restauracji Zeppelin u naszego klubowego kolegi Lejwody.

Spotkania z innymi Rotarianami w Polsce

Rotarianie z Klubu Warszawa-Józefów są obecni na praktycznie wszystkich imprezach organizowanych przez Rotarian w Polsce. Niezależnie od tego czy są to Bartoszyce, Karpacz, Szamotuły czy Zamość: na Rotarian z Józefowa można zawsze liczyć. Szczególnym ambasadorem klubu był Wojtek Sierpiński – mimo, że nie przyznawał się do znajomości żadnego języka obcego – był aktywnym uczestnikiem wszystkich światowych konferencji Rotary. W 2003 roku z inicjatywy Marcina Gosiewskiego Rotarianie z klubu Warszawa-Józefów odwiedzili wszystkie kluby w Polsce.

Rotariański Portal www. rotarianie.pl

Wielkim wydarzeniem na skalę ogólnopolską było powstanie portalu www.rotarianie.pl. Była to internetowa platforma do komunikacji i integracji środowiska rotariańskiego w Polsce – pierwsza tego typu oddolna inicjatywa rotarian która poruszyła całym rotariańskim środowiskiem. Bezpieczne i wiarygodne narzędzie tylko dla Rotarian, służące do wymiany opinii, informacji zarówno towarzyskich jak i zawodowych. Dzień 27/09/2009 uznaliśmy jako dzień narodzin platformy i od tego momentu ciężko pracowaliśmy – aby portal był ciekawym i użytecznym narzędziem do integracji Rotarian z całej Polski.

Portal zebrał w krótkim czasie ponad 500 użytkowników, poruszyliśmy kilkaset tematów i zgromadziliśmy ponad 16 tys. zdjęć z naszego rotariańskiego życia. Hucznie obchodziliśmy pierwsze urodziny. W samo południe koledzy z całej Polski zdmuchiwali wirtualną świeczkę na wirtualnym torcie. Wieczorem tego dnia w RC Warszawa Sobieski u Krystyny Janicz zdmuchiwaliśmy prawdziwą świeczkę na prawdziwym torcie. To były miłe chwile i wielkie przeżycie czując taką ogólnopolską wspólnotę. Na portalu pokazaliśmy i poznaliśmy się od strony zawodowej. Zaczęliśmy nie tylko współpracować, ale także bawić się wśród limeryków i fraszek. Nasza koleżanka RC Warszawa Józefów Barbara Urbańska wiodła prym w tym temacie.

Pomysłodawcami i realizatorami portalu był Bogdan Mackiewicz, aktywnie pomagała mu Krystyna Janicz (RC Warszawa Sobieski). Warte odnotowania jest, że Bogdan Mackiewicz zlecił i prywatnie sfinansował w darze dla Rotary stworzenie portalu.