Pod hasłem “Rotary Pomaga Światu” Klub Rotary Warszawa-Józefów propaguje nowy sport zwany Ground Golf. Jest to zupełnie nowa dyscyplina sportowa, która już jest zarejestrowana i odbywaj a się już pierwsze Mistrzostwa Świata w Ground Golf. Dążymy wszyscy do tego, by dyscyplina ta była jedną z Masters Games World w 2021 roku podczas Mistrzostw Świata w Kansai, Marzymy byśmy mogli ponieść polską flagę w tych zawodach.

Zaangażowaliśmy się w ten sport w 2016 roku dzięki inicjatywie naszego klubowego kolegi dra Ocza Batyna, który poznał Ground Golf podczas pobytu w Japonii i stamtąd przywiózł go do naszego kraju. Z jego inicjatywy także rozpoczęliśmy program „Zdrowy Polak – zdrowy Rotarianin”. Chcemy zachęcić jak największą liczbę osób do gry i rozpropagowania tego sportu w całej Polsce.

Korzyści z uprawiania Ground Golfa:

1. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych i zdrowotnych – można grać całymi rodzinami.

2. Ruch na świeżym powietrzu – w grze może uczestniczyć jednocześnie nawet 48 osób spędzając wspólnie 2 i pół godziny podczas jednej rundy.

3. Gra nie wymaga żadnych szczególnych predyspozycji i przygotowania sportowego – nawet osoby starsze i w podeszłym wieku, a także nie uprawiające sportów mogą się dołączyć do gry.

4. Aby grać wystarczy nieduża powierzchnia trawiasta – grać można na zwykłej polanie, małym trawiastym boisku itp. Sprzęt jest o wiele tańszy niż w przypadku tradycyjnego golfa, nie wymagany jest też specjalny strój czy buty.

5. Sędziowie nie są wymagani – wystarczy gdy jeden z uczestników notuje wyniki.

6. Ground Golf pozytywnie wpływa na nasze ciało – dzięki kontroli nad koordynacją ruchów a także skupieniem nad uderzeniem gracze wyciszają się i relaksują świetnie się przy tym bawiąc.

Zachęcamy do udziału w najbliższych turniejach:

– World Masters Games – 2021, Kansai, Japonia

– Open Europe – 20-21 września 2019, Warszawa, Polska

– Rotary Club Championship

Podczas ostatniego PETS w Łodzi, nasi klubowi koledzy dr Ocz Batyn i Jerzy Durślewicz opowiadali w kuluarach na temat tej dyscypliny. Chcemy Was serdecznie zachęcić do propagowania tego sportu i udziału w naszych przedsięwzięcaich.

Aby przyłączyć się do naszej inicjatywy powinniście:

1. Stwórzcie nowy klub sportowy w swojej okolicy lub mieście zgodnie z zasadami GroundGolfa;

2, Zaplanujcie kiedy i gdzie możecie zorganizować turniej, w którym my będziemy uczestniczyć;

3. Weź udział w European Open Championship (w tym roku odbędzie się w dniach 20-22 września w przestrzeni hotelu Holiday Inn Warszawa – Hotel Józefów).

Mamy nadzieję, że Wasze kluby Rotary dołączą do kampanii promującej sport Ground Golf i organizację mistrzostw.

Organizacja: Klub Rotary Warszawa-Józefów oraz Klub Sportowy AGI

www.rc-warszawajozefow.pl

www.groundgolf.pl

Klubowy Turniej Ground Golfa

31 maja odbył się pierwszy w tym sezonie Turniej Ground Golf, w którym wzięli udział między innymi członkowie naszego Klubu. Turniej odbył się w Józefosławiu w posiadłości jednego z naszych członków - Marcina Gosiewskiego.                  ...

Ground Golf Open Europa 2019

Miejsce: Golf Park Józefów ul. Telimeny 1, 05-420 Józefów POLAND tel. :+48 22 778 30 90 www.golfparkjozefow.pl GPS: 52.12318, 21.23421 ZGŁOSZENIA: Zgłoszenia na turniej do dnia 30 czerwca 2019 – dla graczy, którzy chcą wynająć hotel na terenie ośrodka (Holiday Inn)....