Jako Klub włączyliśmy się aktywnie w ogólnopolską akcję „Sprzęt do tlenoterapii w walce z COVID-19”. Dzięki naszemu koledze Robertowi Tondera zestaw do tlenoterapii wysokoprzepływowej wraz z oprzyrządowaniem przekazaliśmy do szpitala MSWiA w Warszawie.

W ramach zebranych środków zakupione zostały zestawy do nosowej wentylacji wysokoprzepływowej model Optiflow – urządzenie AIRVO 2 firmy Fisher&Paykle Healthcare.

Zestaw zakupiony do Szpitala MSWiA w Warszawie, ufundowany został przez: RC Warszawa Belweder, RC Warszawa City, RC Warszawa Fryderyk Chopin, RC Warszawa Józefów, RC Warszawa Konstancin, RC Warszawa Sobieski, RC Warszawa Wilanów i Warszawski Klub Rotariański.

Prawie połowa polskich klubów Rotary wzięta udział w tej akcji. Aktywność Rotarian i chęć udziału świadczy o tym że w razie potrzeby szybkiej mobilizacji polskie Kluby Rotary dysponują dużym potencjałem.

Zakupiony sprzęt po wyciszeniu epidemii będzie stosowany także do leczenia m.in. chorych na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POCHP).