Klub Rotary Warszawa Józefów powstał z inicjatywy grupy Przyjaciół, rzemieślników w podwarszawskim Józefowie. Fakt, że byli to Przyjaciele miał fundamentalne znaczenie dla przyszłości Klubu. Otóż po 28 latach nadal jesteśmy grupą Przyjaciół, którzy chętnie odwiedzają się poza klubem w towarzystwie rodzin i znajomych. Tak ukształtowany Klub nie zapomina o swoich członkach którzy są w potrzebie , ale i tych którzy odeszli.

Po śmierci współzałożyciela Klubu – Wojtka Sierpińskiego powołaliśmy „Komisję do spraw Projektów Specjalnych” jego imienia.

Od tego czasu wszystkie działania Klubu są przypisane do tej Komisji.

Kilka lat temu odszedł od nas kolejny, wspaniały kolega – Boguś Mackiewicz. Aby kultywować jego pamięć zorganizowaliśmy Turniej Kręglarski im. Bogusia Mackiewicza o Puchar Prezydenta Klubu. Zaprosiliśmy do udziału rodzinę Bogusia, a także przyjaciół z warszawskich Klubów Rotary, wymieńców i Rotaractorów. Tłumnie zjawili się na Nasze zaproszenie. Obecnie jest to impreza cykliczna podczas której zbieramy pieniądze na roczne stypendium dla dziecka z ubogiej rodziny.

Szanowni Państwo, koleżanki i koledzy, mamy zaszczyt zaprosić Was na „4 Turniej Kręglarski im. Bogusia Mackiewicza” do kręgielni „7Club” przy ulicy Jagiellońskiej 7 . Turniej odbędzie się w poniedziałek 26 lutego od godziny 18.00 Serdecznie wszystkich zapraszamy na to rotariańsko-towarzyskie wydarzenie.