Tego wieczora spotkaliśmy się w Muzeum Azji i Pacyfiku na Charytatywnym Wieczorze Mongolskim. Relację z tego wydarzenia znajdziecie tutaj.

3 grudnia w  Muzeum Azji i Pacyfiku odbyło się Mongolskie Spotkanie Dobroczynne, które zorganizował Klub Rotary Warszawa-Józefów. Naszymi gośćmi byli: Ambasador Mongolii Jego Ekscelencję Bataa Nemekh, Pani dyrektor Muzeum Azji i Pacyfiku Panią dr Joanna Wasilewska, przyjaciela z Klubu Rotary Khuree w Mongolii Tuguldur Badarch oraz członkowie Klubu Rotary Warszawa-Józefów, Rotarianie z innych klubów Rotary oraz społeczność mongolska w Polsce.

Podczas wieczoru było wiele atrakcji, a celem spotkania zebranie środków na sfinansowanie projektu telemedycznego z zakresu dermatologii realizowanego przez zaprzyjaźniony z nami klub Khuree na terenie Mongolii.

Na początku wieczoru mieliśmy okazję obejrzeć pokaz tradycyjnych strojów mongolskich, a także skosztować ich egzotycznych i niezwykle smacznych potraw. Mieliśmy także niezwykłą okazje posłuchać tradycyjnej muzyki mongolskiej wykonywanej przez zespół muzyków-amatorów z Mongolii.

Podczas licytacji prowadzonej przez Misheel Jargalsaikhan oraz Rafała Tondera nasi goście mogli kupić przepiękne ubrania z kaszmiru oraz tradycyjna mongolską sztukę ludową.

Największą atrakcją wieczoru był występ wspaniałych artystów: Marcina Wyrostk i Kayah.

Warto wymienić osoby, bez których pomocy nie moglibyśmy spotkać się w tak szacownym gronie: Panią Dyrektor Muzeum Azji i Pacyfiku dr Joannie Wasilewskiej, za udostępnienie nam przepięknych pomieszczeń, firmie Tomorrow oraz jej prezesa Jerzeg0 Durślewicza za wsparcie nie tylko finansowe, a także naszych przyjaciół z klubu Ocza i Narę Batyn, którzy byli pomysłodawcami tego wydarzenia.