Imprezy charytatywne

Istniejąca w naszym klubie Komisja ds. projektów klubowych opracowuje i realizuje projekty artystyczne, które są formą zbierania funduszy na cele charytatywne klubu. Dochód z imprez przeznaczony jest na aktualne potrzeby społeczności lokalnych.

Bale Karnawałowe

Przez wiele lat sztandarową imprezą klubową pozostawał doroczny charytatywny bal karnawałowy. W 1992 roku odbył się pierwszy organizowany przez klub bal w Restauracji Kamieniołomy w Hotelu Europejskim. W 1993 odbył się pierwszy bal w Hotelu Victoria. Od tego czasu aż do przeniesienia klubu do Hotelu Intercontinental wiele razy korzystaliśmy z tej pięknej sali balowej (jednej z największych w Warszawie).

Koncerty Charytatywne

W 2001 roku zorganizowaliśmy koncert dla powodzian, który odbył się w Sali Kongresowej. Była to jedna z największych imprez organizowanych w historii klubu – zgromadziła aż 3000 widzów. Dwukrotnie organizowane były wieczory wigilijne w Teatrze Stanisławowskim w Warszawskich Łazienkach Królewskich z udziałem: w 2002 r. Ryszarda Rynkowskiego i Danuty Błażejczyk, a w 2003 r. Edyty Geppert.

W 2003 roku z inicjatywy Małgorzaty Kowalskiej odbył się pierwszy koncert z nowego cyklu “Kocham Cię”. Koncert zorganizowany jako występ sławnych rodziców ze swoimi dziećmi odbił się bardzo szerokim echem medialnym i był dużym sukcesem artystycznym. Niektórych artystów można było u nas zobaczyć pierwszy raz na scenie (między innymi syna Maryli Rodowicz), innych po raz pierwszy można było zobaczyć razem we wspólnym występie (Grzegorz Markowski i córka Patrycja). Do 2011 roku odbyło się 11 koncertów charytatywnych pod nazwą „Kocham Cię”. Gościny użyczyły nam teatry: Polski (2003), Roma (2004 – 2006), Bajka (2007 – 2009), Rampa (2010), Palladium (2011).

Podczas tych koncertów mogliśmy usłyszeć takich artystów, jak: Krzysztof Krawczyk, Grzegorz Markowski (Perfect), Ryszard Rynkowski, Marek Torzewski, Edyta Geppert, Wojciech Gąssowski, Emilian Kamiński, Maryla Rodowicz, Bogusław Mec, Jerzy Kryszak, Krzysztof Daukszewicz, Siostry Julita i Paula Sokołowskie, Wiktor Zborowski, Marian Opania, Grzegorz Turnau, Dorota Miśkiewicz, Krzysztof Kolberger, Danuta Błażejczyk, Halina Frąckowiak, Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska, Krystyna Sienkiewicz, Ewa Kuklińska, Piotr Machalica, Michał Bajor i wielu innych.
Gospodarzami naszych wieczorów byli, między innymi: Zofia Czernicka, Katarzyna Dowbor, Ewa Zającówna, Maciej Orłoś, Tomasz Stockinger, Krystyna Loska, Grażyna Torbicka, Agata Młynarska, Robert Tondera, Krzysztof Janczar.
Na naszych koncertach odbywały się licytacje, podczas których można było kupić m.in. obrazy Józefa Krzysztofa Oraczewskiego i Andrzeja Skarżyńskiego, rękopis Wisławy Szymborskiej, biografię Lecha Wałęsy z jego autografem.
Dochody m.in. z trzech koncertów przeznaczone były na wsparcie: Fundacji AKOGO. Danuty Błaszczyk ( Roma 2006 ), Fundacji Mam Marzenie (Bajka 2009), Fundacja Integracja (Rampa 2010).

Pikniki Charytatywne

Klub był współorganizatorem pikników w Aleksandrowie oraz samodzielnie zorganizowaliśmy trzy dużych pikników: w Parku Miejskim w Otwocku w 1998 i 1999 oraz Piknik Edukacyjny w Łazienkach Królewskich w 2004 roku. Piknik w Parku miejskim odwiedziło ponad 5000 osób – była to największa impreza organizowana przez klub.

Zobacz, jakie projekty zrealizowaliśmy do tej pory.