Historia Klubu

Inicjatorem powstania naszego klubu był Mieczysław Fudali, który obecnie należy do grona Honorowych Członków klubu. Od 1989 roku działała grupa inicjatywna spotykająca się w Józefowie w prywatnym mieszkaniach, między innymi u późniejszego Prezydenta klubu Wojciecha Sierpińskiego. Oficjalnie Klub Rotary Warszawa-Józefów został przyjęty w poczet członków światowej rodziny Rotary International 28 czerwca 1991 roku – numer wpisu 28229 Dystrykt 2230, a uroczyste wręczenie karty charterowej RI nastąpiło 23 września 1991 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.

Na początku nasze klubowe spotkania odbywały się na terenie Józefowa, a od 1991 w Warszawie w Centrum Prasowym Interpress. W tym czasie dołączył do nas Witold Ignatowski (wtedy wicedyrektor Hotelu Victoria), który zaproponował spotkania w Hotelu Europejskim, w Sali Pompejańskiej. Przez kolejne 12 lat Hotel Europejski był naszą siedzibą. W związku z remontem hotelu przez ponad rok spotykaliśmy się w kawiarni “Nowy Świat”, a od września 2005 spotykamy się w Hotelu Intercontinental.

Przez wiele lat naszym sztandarowym przedsięwzięciem były wspaniałe karnawałowe Bale Rotariańskie w Hotelu Victoria, a od 1992 w Hotelu Intercontinental. Bawiła się na nich śmietanka towarzyska Warszawy (ok. 400 osób). Zawsze dbaliśmy o bardzo wysoki poziom imprezy, a i cele zawsze były szczytne.

Reprezentanci naszego klubu zawsze uczestniczą we wszystkich istotnych konferencjach Rotary International: byliśmy w Zurychu, Budapeszcie, Pradze, ale także na Konwencjach w Orlando, Melbourne, Calgary, Nicei, Taipei, na Tajwanie, w Indianapolis, Glasgow, Nowym Orleanie.

Sponsorowaliśmy nowo powstające kluby Rotary w Bartoszycach, Kielcach, Kazimierzu Dolnym, Busko-Stalowej Woli, a także w Warszawie – kluby Wisła i Sobieski.

Bierzemy udział praktycznie we wszystkich imprezach organizowanych zarówno przez kluby warszawskie jak i pozostałe w całym kraju, a na naszych cotygodniowych spotkaniach w czwartki omawiamy zarówno sprawy bieżące, jak i gościmy wspaniałych i niezwykle ciekawych guest speaker’ów. Naszymi gośćmi są osoby z pierwszych stron gazet, podróżnicy, dziennikarze, politycy, artyści, naukowcy, dyplomaci itp. a nasza Księga Pamiątkowa zapełniona jest wpisami osób znanych i lubianych.

Przeczytaj więcej o naszych imprezach charytatywnych.

Zobacz, jakie projekty realizowaliśmy do tej pory.

O innych formach aktywności naszych członków można przeczytać tutaj.

Komisja ds. Wymiany Młodzieżowej i Stypendiów.

Komisja Edukacyjna im. Prof. Henryka Wójcickiego.

Wyróżnienia klubowe.